Dětské a adolescentní konzultace

Pociťuje-li dítě nebo dospívající obtíže, obavy či nejistoty ve vztazích nebo různých situacích v rodině, s kamarády, ve škole, v zamilovanosti, sexualitě či kvůli předčasnému těhotenství, osamostatňování od rodičů a hledání vlastní identity…

Zažíváš nejistotu, osamělost, strach nebo hádky s kamarády, rodiči, ve škole nebo se svou holkou/klukem? Trápí Tě potíže ve škole nebo změna školy, ztráta kamarádů, úmrtí blízkého člověka nebo domácího mazlíčka, rozchod s holkou/klukem nebo rozvod rodičů? Stalo se Ti něco, na co musíš pořád myslet, co Tě straší ve snech nebo o čem nemůžeš s nikým pořádně mluvit? Máš opakovaně různé průšvihy a nevíš, co s tím? Bojíš se neplánovaného nebo nechtěného těhotenství? Máš s rodiči rozdílné hodnoty, názory či postoje nebo naopak existují nějaká ožehavá témata, o nichž se vám spolu těžko mluví? Hádáte se například kvůli stanovování a dodržování pravidel, trestům, domácím pracím, volnému času, škole nebo narození nového sourozence? Prožíváš někdy nejistotu, kdo nebo jaký/á vlastně jsi, jestli jsi nebo budeš na kluky nebo na holky, jestli to, co děláš, má vůbec smysl? Chceš se osamostatnit od rodičů, jít na internát či na kolej nebo nastoupit do prvního zaměstnání a nevíš, jak to zvládnout?

Nezáleží na tom, jestli jsi kluk či holka, do jaké chodíš třídy nebo školy, ani na tom, jestli vůbec chodíš do školy nebo do práce, jestli jsi ještě nezletilý/á nebo už Ti bylo 18 – všechno tohle i další věci můžeme spolu probrat během dětských/adolescentních konzultací. Při nich ctíme pravidla důvěry a mlčenlivosti, aby pro Tebe bylo zachováno bezpečí. K případné spolupráci s rodiči přistoupíme vždy po dohodě s Tebou a výhradně s Tvým vědomím.

Taktéž, mají-li z nejrůznějších důvodů obavy o své dítě rodiče či pěstouni…

Nejste si jisti, zda se vývoj Vašeho dítěte ubírá správným směrem či přiměřeným tempem? Máte o své dítě obavy z nejrůznějších důvodů souvisejících s jeho projevy a chováním? Neváhejte se na mě obrátit, společně prozkoumáme, zda by pro Vaši situaci byly nejvhodnější dětské, rodinné či případně rodičovské konzultace.