Vzdělávání pěstounů nyní zastřešuje Family team4teen, kde lektorsky působím (podívejte se zde).

 

Jak na pozitivní rodičovství-pěstounství
Co je to nejpodstatnější pro pozitivní výchovu? Jak vychovávat dítě, aby se stalo respektujícím, tolerantním, zdravě sebevědomým a samostatným člověkem? Lze k tomu využít vlastní zkušenosti? Jaké jsou osvědčené a neosvědčené postupy? Máte někdy pocit, že si tyto otázky kladete jen Vy?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže utřídit a zodpovědět si výchovné otazníky a vyladit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na chování a zlobení dětí
Věděli jste, že zlobení dětí má různé cíle? Že existují různé výchovné styly? A že se dají cíle zlobení rozpoznat a podle toho k dětem přistupovat, aby se situace zlepšila? Co všechno ovlivňuje chování dětí a jak na to?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže těmto zákonitostem porozumět a pozměnit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na komunikaci s dětmi
Vysvětlujete, domlouváte, hubujete i chválíte a stejně máte pocit, že mluvíte s Marťanem? Ignoruje Vás dítě nebo se svěřuje víc kamarádům, než Vám? Jak dětem naslouchat, aby s námi mluvily? A jak s dětmi mluvit, aby nám naslouchaly?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže s dětmi účinně komunikovat a pozměnit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na odměny a tresty
Chválíte, odměňujete, trestáte a stejně máte pocit, že házíte hrách na zeď? Dělá si dítě, co chce? Je nezodpovědné? Rádi byste, aby začaly fungovat hranice, pravidla a řád? Aby děti zakoušely zodpovědnost za své chování?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže na děti účinně působit a pozměnit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na získávání spolupráce dítěte
Chválíte, odměňujete, trestáte a stejně máte pocit, že házíte hrách na zeď? Dělá si dítě, co chce? Je nezodpovědné? Rádi byste, aby začaly fungovat hranice, pravidla a řád? Aby děti zakoušely zodpovědnost za své chování?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže na děti účinně působit a pozměnit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na vztahy mezi sourozenci
Věděli jste, že sourozenecké konstelace mají vliv až do dospělosti? Řešíte vztahy mezi mladšími a staršími sourozenci? Mezi vlastními a pěstounskými dětmi? Jsou žárlivost, konflikty, hádky a bitky mezi sourozenci na denním pořádku? Trápí Vás téma spravedlivosti vůči jednotlivým dětem? Očekáváte příchod dalšího dítěte do rodiny a rádi byste, aby to nezpůsobilo explozi mezi dětmi?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže porozumět sourozeneckým konstelacím a pozměnit situaci ve prospěch dětí i Vás, pěstounů.
 
 
Jak na školní neúspěchy
Dokáže se dítě naučit všechna mluvnická pravidla, matematické vzorečky i fyzikální zákony, ale stejně nosí špatné známky? Dokáže doma odříkat naučenou látku i o půlnoci, ale při písemce nebo zkoušení nedá dohromady větu? Má potíže s porozuměním slovním úlohám a zadáním písemky, což mu přináší zhoršené známky? Opisuje text doslovně, když si má udělat výpisky nebo psát čtenářský deník? Má potíže při doučování vysvětlit, čemu vlastně nerozumí?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže porozumět tomu, co se obvykle při učení děje v hlavách dětí, dozvíte se, jak naučit dítě učit se a jak jemu i sobě zefektivnit povinnou přípravu do školy.
 
 
Jak na dítě - "oběť"
Je dítě chronický "smolař" nebo si nepochopitelně stále nabíhá na problémy? Stále ho potkávají záhadně časté úrazy nebo se projevuje zvláštním vyzývavým způsobem rezignovaně a poraženecky? Zdá se často, že potřebuje zachránit, ale ale když to uděláte, nějak se Vám to vymstí? Máte někdy podezření, jestli dítě není depresivní, ale podle vyšetření je v pořádku? Nevíte už mnohdy, jak si s tím jeho "smolným osudem" poradit?
Praktický seminář Vám pomůže porozumět tomu, co se v osobnosti dítěte děje, proč rozumové argumenty nepomáhají a jak s tímto stavem zacházet.
 
 
Jak na komunikaci s biologickými rodiči dítěte
Je pro Vás povinnost pěstovat kontakt dítěte s biologickými rodiči noční můrou nebo Vás jen přivádí do rozpaků? Máte často pocit, že se vůbec nelze domluvit, ať už proto, že "jeden o voze a druhý o koze", nebo proto, že permanentně hrozí konflikt? Chtěli byste se této povinnosti zhostit se ctí, ale nevíte, za jaký konec to chytit?
Praktický seminář Vám pomůže porozumět zákonitostem komunikace a zvýší Vaši sebejistotu v této náročné situaci.
 
 
Jak na nastavování pravidel spolupráce s biologickými rodiči dítěte
Je pro Vás povinnost pěstovat kontakt dítěte s biologickými rodiči noční můrou nebo Vás jen přivádí do rozpaků? Napadá Vás někdy, že je to pro dítě spíš horší, než lepší? Máte často pocit, že nic domluveného nefunguje, ať děláte, co děláte? Chtěli byste se této povinnosti zhostit se ctí, ale nevíte, za jaký konec to chytit?
Praktický seminář  Vám pomůže osvojit si zákonitosti zavádění pravidel a zvýší Vaši sebejistotu v této náročné situaci.
 
 
Jak nevyhořet jako pěstoun
Každý pěstoun je jedinečná osobnost, stejně jako každé dítě, o které pěstoun pečuje, i jeho biologický rodič, s nímž pěstoun jedná. Co hraje roli ve vztazích, komunikaci, souladu i konfliktech mezi těmito osobnostmi? Jak zvládat kontakt mezi rozdílnými typy osobností či soužití s nimi? Jak se vyrovnat s tím, že běžné mezilidské vztahy se v pěstounské rodině rázem stávají profesním tématem? A co vlastně způsobuje vyhoření tzv. pomáhajících profesionálů, jako jsou kromě sociálních pracovníků, lékařů, učitelů, či psychologů také pěstouni? A věděli jste, že vyhoření se dá předcházet?
Prakticky zaměřený seminář Vám pomůže porozumět vztahům, zvládat konflikty a předcházet vyčerpání zvanému vyhoření.